activitats

18.06.2019

Cinema

22.06.2019 | 23.06.2019 |

34 Cinema Jove

Sala d'actes


PROGRAMA DE LA SECCIÓ DE WEBSÈRIES

Dissabte 22 de juny

10.30h. Trobada amb la premsa (jurat i creadors de la secció oficial)

11.00h. Projecció del llargmetratge Profile, de Timur Bekmambetov (Bazelevs, Rússia, 90’). Estrena a Espanya.

12.30h. Pausa-cafè

13.00h. Taula rodona 1: “Screenlife: a new way of storytellin”, amb Maria Zatulovskaya (cap de desenvolupament de Bazelevs Production Co.).

17.00h. Projeccions de la secció oficial, bloc 1:
--The Well, d’Adam Wheeler (USA, 2019)
--M, de Javi Devitt (Argentina, 2018)
--Kynnstlah, de Joel Fendelman i Sandra Bertalanffy (Alemanya, 2018)

18.00h. Càpsula formativa 1: “Las Entendidas: recepta perquè el gegant vinga a mi”, amb Alexia Guillot i Adriana Cabezas, especialistes en audiovisuals i festivals de cinema, responsables del podcast “La Entendidas” a Valenciaplaza Radio.

18,45h. Projeccions de la secció oficial bloc 2:
--Vieux jeu, de Quentin Fabiani (Canadà, 2017)
--Noche de amor, de Pedro Levati (Argentina, 2018)
--In Bed, de Shota Gamisonia (Rússia, 2018)
--BIP, de Vincent Bossel (Suïssa, 2018)

20.00h. Trobada amb creadors


Diumenge 23 de juny

11.00h. Projecció de la multipremiada websèrie Fracasados por el mundo i trobada amb el seu director, Gonzalo Gurrea.

12.00h. Taula rodona 2: “Short, narrative & serialized: a complete guide to the web series phenomenon”, amb Meredith Burkholder (directora i fundadora de la Berlin Webfest).

17.00h. Projecció de la secció oficinal bloc 3:
--America, de Jonathan Avigdori (USA, 2018)
--The Grade, de Joseph Simmons (Regne Unit, 2018)
--Gente hablando, d’Álvaro Carmona (Espanya, 2018)

18.00h. Càpsula formativa 2: “AtresMedia amb les websèries”, amb Emilio Sánchez i Mafalda González (responsables d’Atresplayer i Flooxer).

18.45h. Projecció de la secció oficial bloc 4:
--SusaneLand, d’Andrew Olsen (USA, 2018)
--Barbitúrica Burlesque, de Borja Serrano i Marta Romero (Espanya, 2018)
--Dreaming Whilst Black, de Laura Seixas, Natasha Jatania, Max Evans, Adjani Salmon, Ali Hughes i Rob Ayling (Regne Unit, 2018).

20.00h. Trobada amb creadors.

---
Organitzat per Cinema Jove

© 2008 Octubre CCCC

C/ Sant Ferran, 12 - 46001 València. Tel. (0034) 96 315 77 99